Inter-Tech ASPOWER U2A-B20500-S Power Supply 500 W Stainless Steel - Power Supply (500 W, 115-230 V, 90%, Overcurrent, Overload, Overvoltage, Overheating, Short Circuit, 8 cm, 1 Fan)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
  • Colour: stainless steel
  • Weight of the item packaging: 1.88 kg
  • Dimensions of the item packaging: 20.0 L x 3.0 H x 15.0 W (cm)
  • Assembly required; no
Brand Inter-Tech
Wattage 500 watts
Fan Size 80 Millimeters
Model Name INTER-TECH ASPOWER U2A-B20500-S FUENTE DE ALIMENTACIÓN 500 W 20+4 PIN ATX ACERO INOXIDABLE
Form Factor ATX
Item Weight 1680 Grams
Manufacturer Inter-Tech
Model Number 4260455642262
Cooling Method Air
Item Type Name INTER-TECH ASPOWER U2A-B20500-S FUENTE DE ALIMENTACIÓN 500 W 20+4 PIN ATX ACERO INOXIDABLE
Number of Fans 1
Output Wattage 500
Item Dimensions 8.86 x 3.94 x 2.76 inches
Mfr Part Number 4260455642262
Compatible Devices Cellphone
Maximum Input Voltage 230 Volts (AC)
Minimum Input Voltage 115 Volts
System Bus Connector Type 20+4 Pin ATX